Nawozy

Celem produkcji rolniczej jest osiągnięcie jak najwyższych plonów. Jednakże by zrealizować zamierzony cel należy stosować nawozy rolnicze we właściwych dawkach dostosowanych do wymagań nawozowych danej rośliny, a także użyć ich w określonym czasie.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych doradców działających stacjonarnie oraz lokalnie w terenie staramy się dotrzeć bezpośrednio do każdego klienta oraz służyć fachową pomocą m.in. w zakresie nawożenia.

Obserwując aktualną sytuację rynkowa w dziale rolnictwa umożliwiamy naszym klientom wymianę barterową nawozów za dostarczone płody rolne a także sprzedaż z terminem płatności.

Firma ADMET współpracuje z czołowymi producentami nawozów sztucznych. Oferujemy naszym klientom nawozy wieloskładnikowe, pojedyncze, kompleksowe, mikroelementowe nawozy dolistne, a także wapno nawozowe.

Głównymi dostawcami nawozów są:

 

Coraz bardziej powszechne stają się wieloskładnikowe nawozy YARA, które pozwalają na szybkie rozłożenie pierwiastków, mikroelementów, co powoduje wysokiej jakości obfite plony.

Doświadczenie i szeroki zakres wiedzy specjalistów Yara, sprawiają, że produkty Yara są jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek rolniczych na świecie.

Grupy produktów YARA:

YaraBela YaraVita

YaraMila YaraLiva

 YaraMila - bezchlorkowe

Pozostałe produkty

 

 

 

 

 

W swojej ofercie posiadamy również nawozy oferowane przez Grupę Azoty, w skład której wchodzą:

Grupa Azoty S.A. – Tarnów Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Kędzierzyn” S.A. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych „Fosfory” Sp. z o.o.

 

 

Firma, która jest jednym z największych producentów nawozów azotowych w kraju, produkująca saletrę amonową i saletrzak – CANWIL, które gwarantują wysoką efektywność plonów i ekologiczne bezpieczeństwo.

WAPNO NAWOZOWE

W Polsce około 70% gruntów uprawnych zalicza się do grupy gleb kwaśnych lub bardzo kwaśnych. Obniżanie się odczynu gleby (zakwaszanie gleb) jest procesem naturalnym spowodowanym między innymi wymywaniem wapna w głąb profilu glebowego.
Zbyt kwaśny odczyn podłoża ogranicza efektywne pobieranie składników pokarmowych przez większość roślin dlatego zaleca się systematyczne stosowanie wapna nawozowego.

Dlatego też wychodząc naprzeciw naszym klientom w swojej ofercie posiadamy również wapno nawozowe następujących producentów:

 

Wapna nawozowe wytwarzane przez Nordkalk pozwalają na utrzymanie właściwej zasadowości użytków rolnych oraz wzbogacenie ich w potrzebne składniki mineralne. Wapna te mogą być z powodzeniem wykorzystywane w uprawach ekologicznych, sadownictwie i leśnictwie.


KOPALNIA WAPIENIA "MORAWICA" S.A.

Wapno nawozowe Morawica, jest bezpiecznym, naturalnym produktem. Powstaje w wyniku zmielenia skały wapiennej o wyjątkowo dużej reaktywności. Posiada świadectwo kwalifikacji IUNG w Puławach zezwalające na zastosowanie go w rolnictwie ekologicznym.

 

Wapno nawozowe granulowane COMPLEXOR I COMPLEXOR Turbo to mieszanina oczyszczonych wapien nawozowych po częściowej obróbce termicznej. Celem naszym było stworzenie produktu, który jest jak największym stopniu efektywny przy zachowaniu jak największego bezpieczeństwa dla roślin,zwierząt i ludzi.

 

Wapno tlenkowe powstaje w wyniku prażenia (wypalania) skał wapiennych i ich przemielenia. Podstawowym składnikiem użytecznym rolniczo jest tlenek wapnia CaO, którego zawartość w zależności od odmiany wynosi od 60 do 87 %.